DAY SPA MASAJ Çeşitlerimiz

icon

Kullanımı en yaygın ve en popüler masaj uygulamalarından birisi olan klasik masaj, batı tekniğinden günümüze uzanmıştır. Germe ve vuruş yöntemlerini içerisinde bulundurur. Eklem, kas, doku ve tüm beden ağrılarına iyi gelen klasik masaj aromatik yağlar eşliğinde yapılmaktadır.

icon

İsveç masajı, günümüzde masaj dendiğinde birçoğumuzun aklına gelen tekniktir. batı dünyasında en yaygın ve en çok bilinen masaj türü olan isveç masajının ana amacı, vücuttaki kasları gevşetmek ve rahatlatmaktır.

icon

Antistres masajı, özellikle günümüzde birçok farklı kişinin dilinde olan popüler ve faydaları kanıtlanmış bir masaj türüdür. Antistres masajı, günün sonunda, streslerinizden arınmak için tercih edebileceğiniz bir masaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

icon

Relax Masaj seansı stres atmak, gevşemek ve rahatlamak için mükemmel bir yoldur. Hafif, akıcı vuruşlar ve yüksek kaliteli doğal zeytinyağı kullanarak yapılan masaj sırasında, masaj terapistiniz kaslarınızı dikkatlice serbest bırakacak ve sinir sisteminizi sakinleştirecektir.

icon

Çocuk masajı gelişim dönemindeki çocuklarda, zihinsel ve fiziksel gelişimi çok olumlu destekleyicilerindendir.

icon

Bitki özleri kullanılarak elde edilmiş karışımlarla hazırlanan yağların kullanıldığı aroma masajı rahatlatıcı, dinlendirici ve gevşetici bir özelliğe sahiptir. Temposu düşük ve hafif şiddetli hareketlerle uygulanan Aroma Masajı, yağların özündeki bitkisel maddelerin vücutta rahatlama yaratmasını sağlar.

icon

Bali masajı, beden ve zihin arasındaki uyumu tekrar yakalamak için mükemmel bir spa masajı yöntemidir. gelin bali masajının tekniğini, yararlarını ve karakterini birlikte keşfedelim,

icon

Refleksoloji; ayak, el ve kulaklarda bulunan özel refleks noktalarına basınç uygulayarak bu noktalarla bağlantılı olan sinir, organ ve sistemlerin tedavi edilmesini amaçlayan bir yöntemdir. İlk kez 5000 yıl önce Çin’de uygulanmaya başladığı düşünülen refleksoloji masajının uygulandığına dair ilk kanıt ise Mısır papirüslerinde ortaya çıkmıştır.

icon

Thai masajı, 2500 yıl önce tayland’da ki budist rahipler tarafından geliştirilen eski bir masaj şeklidir. thai masajı esnekliği artırmak, kas ve eklem gerilimini azaltmak ve vücudun enerji sistemlerini dengelemek için vücudun enerji hatları boyunca pasif germe ve hafif baskıların uygulandığı masaj türüdür.

icon

Thai, Bali, Volkanik Sıcak Taş, Çin Kupa Masajı, El ve Ayak Reflexolojisi ve Klasik Masaj tekniklerinin birarada uygulandığı MİKS MASAJ sayesinde, yaşadığınız tüm negatif enerjiyi üzerinizden atarak rahatlayabilirsiniz. Şehirlerin kalabalık yaşantısına karşın vücudunuzu ve ruhunuzun dinlenmesini sağlamak ve bedeninizi dinç tutmak için,

icon

Selülit, cilt altında düzensiz ve aşırı yağ birikimi sonucu oluşan, daha çok bacak, kol ve kalça bölgesinde toplanan, görünümüyle portakal kabuğu ile özdeşleştirilen bölgesel bir dolaşım bozukluğudur

icon

Derin doku masajı vücudun bütünsel olarak en derin katmanındaki kasları hedef alan bir masaj uygulamasıdır. Derin doku masajı yavaş ritimde, yüksek baskı teknikleri ile derindeki kas dokularına ve kasları çevreleyen bağ dokularına müdahale edilerek yapılan masaj uygulamasıdır.

icon

Sıcak taş masajı farklı tekniklerin uygulandığı bir masaj türüdür. Terapist vücudun belirli kısımlarına sıcak taşlar yerleştirdiği gibi bir yandan da farklı masaj teknikleri uygular. Bu masajda aromatik yağlar da kullanılır. Masaj esnasında kullanılan taşlar düzdür ve bazalt denilen volkanik kayaç türüne sahiptir.

icon

Hamilelik masajı, özellikle hamile kadınların ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir masaj terapisidir. Gebelik döneminde anne vücudunda pek çok değişimler görülür. Anne adayının gebelik sürecinde sıkıntılar yaşaması ihtimali olduğu gibi ağrıların artması da gebeliğin doğasına bağlı olarak ortaya çıkabilir

icon

Hamilelik dönemi ve doğum süreci hem fiziksel hem de zihinsel olarak oldukça dikkat gerektiren, yoğun ve yorucu geçen bir dönemdir .Hamilelik dönemi ve doğumdan sonraki süreçlerde masaj yaptırmak, bu yoğun deneyimden sonra rahatlamanın en iyi destekleyicisi ve çözümsel yöntemlerinden en etkili olanıdır.

icon

Geleneksel ve alternatif tıbbı bir araya getirerek çeşitli sağlık sorunlarına yenilikçi çözümler sunan medikal masaj, bu alanda özel olarak eğitim almış olan profesyonel masaj terapistleri tarafından uygulanır. Medikal masaj genel olarak hasta veya hastalanma eğilimi bulunan doku rehabilitasyonu,

icon

Shiatsu Masajı Japonya’da geliştirilmiştir. Antik çağlardan beri uygulanan olan Shiatsu Masajı, ‘parmakla bastırma’ anlamına gelir. Akupresür, esneme ve batı masaj teknikleri birleştirilerek uygulanır

icon

Çin kupa masajı, özel plastik kupaların vakum yöntemi ile doğal yağlarla birlikte, kendine has özel tekniklerle birlikte diğer masaj tekniklerininde kombine edilip uygulanarak fiziksel ve zihinsel şikayetlerin ortadan kaldırılmasında destekleyici bir yöntemdir.

icon

Bitkisel kompres masajı Tayland kökenli, kas ve fasya gibi yumuşak dokularınıza uygulanan, stresi atmanıza, uykunuzu iyileştirmenize, genel iyilik halinizi iyileştirmenize, kan dolaşımını hızlandırmanıza yardımcı olmak için uygulanan alternatif spa masaj türüdür.

icon

Asya felsefesinden doğan ve geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan ayurveda kelime anlamı olarak “yaşam bilimi” demektir. Bu öğreti doğrultusunda yapılan ayurveda masajı ise, vücudun her noktasının diğer noktalar ile bağlantılı olduğunu savunarak bu bağlantıları güçlendirmeyi ve dolayısı ile zihinsel ve bedensel rahatlamayı hedefler.

icon

Senkron masajı isminden de anlaşılacağı gibi iki terapist tarafından senkronize ve uyumlu olarak aynı anda aynı ritim, teknik, baskı sistemi ile zihinsel ve fiziksel yorgunluğunuzun boyutuna göre 60 veya 90 dakikalık seans süresi ile uygulanan genellikle yoğun tempoda çalışan, yorgun iş insanlarının tercih ettiği muhteşem bir masaj türüdür.

icon

Senkron masajı isminden de anlaşılacağı gibi iki terapist tarafından senkronize ve uyumlu olarak aynı anda aynı ritim, teknik, baskı sistemi ile zihinsel ve fiziksel yorgunluğunuzun boyutuna göre 60 veya 90 dakikalık seans süresi ile uygulanan genellikle yoğun tempoda çalışan, yorgun iş insanlarının tercih ettiği muhteşem bir masaj türüdür.