MASAJ Japon Shiatsu

Ankara Thai Masajı

JAPON SHIATSU MASAJI Day Spa Programı

Geleneksel JAPON SHIATSU MASAJI Day Spa;

     Ankara Japon Shiatsu Masajı Japonya’da geliştirilmiştir. Antik çağlardan beri uygulanan olan Shiatsu Masajı, ‘parmakla bastırma’ anlamına gelir. Akupresür, esneme ve batı masaj teknikleri birleştirilerek uygulanır. Shiatsu masajı, fiziksel ve zihinsel sağlığı sürdürmek, fiziksel kısıtlanmaları iyileştirmek, vücudu sakinleştirmek için vücuttaki belli noktalara elle basınç uygulayarak, o noktadan geçmekte olan enerji akışını, dolayısıyla bağlantılı organları iyileştirmek hedeflenir. Bu terapinin holistik olduğu düşünülür çünkü kişiyi bütünüyle iyileştirme çabasındadır.

     Shiatsu ve Japon akupresürün diğer biçimleri, Japonca’da evrendeki her şeyin içinden akıp giden, her yere yayılan enerji kavramı üzerine kuruludur. Enerji, vücut içinde, her biri hayati bir organla özdeşleştirilen meridyen adı verilen özel enerji yolları boyunca akma eğilimindedir. Asya geleneksel tıp sisteminde, şikayetlere bu enerjinin vücutta akışının bozulmasının neden olduğuna inanılır. Bu bozulma duygusal faktörler, iklim ya da stres, vücutta kirliliğin varlığı ve fiziksel travma da dahil diğer bir dizi nedenden kaynaklanmaktadır.

     Bilimsel olarak bakıldığında Shiatsu, aşırı çalışan sinir sistemini yatıştırarak kan dolaşımını hızlandırır, gerilen kasların salınmasını sağlar ve stresi azaltır, vücut yüzeyine meridyen çizgileri boyunca masaj yaparak bedendeki enerjinin düzgün biçimde akışını yeniden sağlamaktır. Basınç aynı zamanda 600 ve üzeri akupuntur noktasına parmak uçları ve avuç içi yöntemiyle ritmik bir şekilde düşük, orta ve yüksek bası ile uygulanır.

 
Pes Etmeyin! Mola Verin.