MASAJ Çin Kupa

Ankara Kupa Masajı

ÇİN KUPA MASAJI Day Spa Programı

Geleneksel DAY SPA ÇİN KUPA MASAJI ;

Çin kupa masajı, özel plastik kupaların vakum yöntemi ile doğal yağlarla birlikte, kendine has özel tekniklerle birlikte diğer masaj tekniklerininde kombine edilip uygulanarak fiziksel ve zihinsel şikayetlerin ortadan kaldırılmasında destekleyici bir yöntemdir.

Özellikle fiziksel olarak yoğun çalışanların ve sporcuların en çok tercih ettiği masaj türüdür. Hamlık, kulunç ve sırt ağrıları fiziksel kas tutulmalarına da çin kupa masajı ve diğer masaj teknikleri ile kombine olarak uygulanarak şikayetlerin ve kısıtlanmaların en aza indirilmesine veya tamamen ortadan kalkmasına imkan sunmaktadır.

Masaj Yaptırmanın Faydaları;

Masaj, rahatlatıcı etkisi ile bilinse de aslında birçok başka fayda da sağlıyor. Hem fiziksel hem de zihinsel açıdan insana iyi gelen masajı hayatınızın bir rutini haline getirebilirsiniz. Özellikle şehir hayatının getirdiği sorunların üstesinden gelmenizi kolaylaştıracak olan masajın sırları ile tanışmaya hazır mısınız?

Masaj sayesinde kendinizi daha mutlu hissetmeniz mümkün.

Hormonlarınız Masajı Seviyor… 

İnsanın nasıl hissettiğini belirleyen, mutluluğun  kaynağı olan hormonlarımız masajdan besleniyor. Boynunuz veya sırtınız tutulduğunda yaptırmaya alışık olduğunuz masaj, aslında ruhunuzu da dinlendiriyor. Yapılan araştırmalara göre  Masaj seansı sonrası vücutta stres hormonu olarak bilinen kortizol düşüyor. Ayrıca Arginine Vasopressin (AVP) adı verilen saldırganlıkla özdeşleşen ve kortizol artışına destek olan hormonda da ciddi oranda düşüş göze çarpıyor. Adrenalin de düşüyor ve vücut rahatlıyor. Yapılan araştırmalar kişilerde anksiyete ve depresyon oranının masajla düştüğünü ortaya koyuyor.

Bedeninize Değer Verin; Masaj, kasların rahatlamasını sağlayarak ağrı hissinin azalmasına yardımcı oluyor. Stresi azaltan masaj aktivitesi, kasların gerginliğinin ortadan kalkmasını sağlıyor. Bölgesel enerji bloklanmaları, kas sıkışmaları, yanlış hareket nedeniyle yaşanan tutulmalar masaj yardımı ile yok olabiliyor. Elbette ağrı problemlerinde uzmanlar tarafından masaj yapılması öneriliyor.

Masaj Yaptırın, Hastalıklardan Korunun; Düzenli masaj yaptırıldığında, vücuttaki lenfosit kan hücrelerinin sayısı artıyor ve vücudun bağışıklık sisteminiz güçlenir. Hastalıklara karşı daha güçlü bir savunma sistemi anlamına gelen bu artış, masajın hayat rutininiz içinde yer alması gerektiğinin kanıtı oluyor.

Cilt Sorunlarına Elveda; Masaj sayesinde kırışıklıklar, yara izleri azalıyor.

Steril ortamda ve doğru teknikle yapılan masajların cilt yüzeyinin yenilenmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Özellikle Uzak Doğu’da kadınlar, yüzyıllardır cilt ürünlerini, dakikalar boyunca süren masajla beraber cilde yediriyor. Daha az kırışıklık ve pürüzsüz bir cildin sırrı olduğu söylenen masajın, vücuttaki yara izlerinin de kullanılan özel yağlar ve kremlerle onarılmasına yardımcı olduğu araştırmalarda yer alıyor. Masaj ile uyarılan cilt, daha çok kolajen salgılayarak yenileniyor. Aromaterapi adı verilen ve bitkisel yağlarla desteklenen masajlarda, yağların da besleyici etkisi cildi yenilemeye yardım ediyor.

Masajla Dinlenin; Masaja gidenlerin “yorgunluğumu aldı” dediğini duymuşsunuzdur. Bilim de masajın yorgunlukların giderilmesi üzerindeki etkisini onaylıyor. Kasların uzun süre kullanımı veya zorlanması ile oluşan fiziksel yorgunluk, masaj ile hafifliyor. Kas aktiviteleri esnasında ortaya çıkan laktik asit ve benzeri biyokimyasallar da yorgunluk hissinin karşılığı oluyor. Masaj hareketleri, sıvazlama ve ovalama kaslardaki bu biyokimyasalların dağılmasına yardımcı olarak bölgesel yorgunluk hissini de hafifletiyor.

Hayata Karşı Dik Durun; Masajın postür bozukluklarında ve omurga sağlığında etkisi de öne çıkıyor. Uzman tarafından yapılan masaj, postürün düzelmesine ve daha dik durmaya yardımcı oluyor. Hem iskelet hem de kas sistemini hedef alan masaj hareketleri, düzenli seanslarla sonuç veriyor. Özellikle postür düzelmesi için başvurulan spor çalışmalarında oluşan egzersiz sonrası sırt ağrıları da masajla hafifletilebiliyor.

Hayat Kalitenizi Artırın; Tüm hayat kalitesini etkileyen uyku düzeni, masaj ile beraber yoluna koyulabiliyor. Yapılan araştırmalar 5 hafta boyunca, günde 1 kez uygulanan masaj seansının uyku sorunlarında ciddi düzelme sağladığı ispatlıyor. Uyku bölünmesi veya uykuya dalmada zorlanma sorunlarında masaja başvurabilirsiniz.

Masajla Zayıflamak Mümkün mü? Masajın, bölgesel incelmeye yardımcı olduğunu bilmekteyiz. Uzman masörler, cilt altı dokularına ve kaslara uyguladıkları özel teknikler, kullandıkları yağlar ve aparatlar yardımıyla, kan dolaşımını artırarak incelmeye ve zayıflamaya destek sağlamaktadır.

Pes Etmeyin! Mola Verin.