Ankara Lenfatik Masajı

ANTISTRESS MASAJ Day Spa Programı

Masaj, en genel tabiri ile, vücudun belirli bölgelerine, belirli teknikler kullanılarak yapılmakta olan ovarak bölgenin kan dolaşımını arttırma amacı taşıyan bir tür rahatlatma etkisidir. Bu anlamda masaj yapılan bölgede, kas, kas dokusu, deri dokusu, sinirler rahatlar bunun yanında hem fiziksel hem de zihinsel açıdan fayda ve rahatlama sağlamaktadır. 

     Masaj ile aynı zamanda metabolizmanın hızlandırılması sağlanabilir.

     AntiStress Masajı Nedir?

     Antistres masajı, özellikle günümüzde birçok farklı kişinin dilinde olan popüler ve faydaları kanıtlanmış bir masaj türüdür. Antistres masajı, günün sonunda, streslerinizden arınmak için tercih edebileceğiniz bir masaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

      Bununla birlikte kaslarınızın tamamen yumuşaması amaçlanmaktadır. Masajın prensibi ise birbirini takip eden oldukça sakin, ritmik ve rahatlatma etkisi olan profesyonel eller tarafından yapılan hareketlerdir. Bu anlamda fiziksel ve zihinsel dinlenmeye ulaşılması amaçlanmaktadır. 

Antistres masajı vücudu ve zihni rahatlattığı gibi aynı zamanda bağışıklık sistemini de desteklemektedir. Bu işlevi ile birlikte de oldukça fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Böylelikle kesin bir huzur durumu, vücutta sağlanabilmektedir.

AntiStress Masajı Nasıl Yapılır?

Antistres masajı nasıl yapılır dediğimizde ise öncelikle masajın yüzünüzden başlayarak boyun, omuzlar, sırt, bacaklar ve ayak tabanlarına dek giden bir yolu vardır.

Her bir dokuya olması gereken miktarda baskı uygulanarak dokuların tamamen rahatlaması sağlanmaktadır. Masaj içerisinde yapılan her bir hareket ise oldukça yavaş ve sakindir. Böylelikle vücuda sakin olmasını ve gevşemesini hissettiren sinyaller gönderilmiş olacaktır. 

İnsanların vücutlarında bilinmekte olan akupunktur bölgelerine baskı yapılarak vücudun tamamen kendini iyileştirmeye başlaması amaçlanmaktadır. Her anlamda oldukça etkili olan ve sizi her açıdan bir sonraki güne hazırlaması amaçlanan anti stres masajı, pek çok farklı faydası da bulunan bir masaj türüdür.

AntiStress Masajı Faydaları?

Anti stres masajının faydaları arasında birçok madde sayılabilmektedir. Bunlardan ilki ise bahsedildiği üzere fiziksel ve zihinsel yaratmış olduğu sakinleştirme ve gevşetme etkisidir. Bununla birlikte özellikle kaslar üzerinde etkisi oldukça fazladır. Oluşan gerginlikleri ve düğümleri gidererek vücudunuzdaki her kasın ağrısını yatıştırabilmektedir. 

Aynı şekilde kan dolaşımı hızlandırılmakta, hücrelerin toparlanması ve kendini yenilemesi amaçlanmaktadır. Bu anlamda vücudun rahatlaması sağlandığı gibi bağışıklık sistemi de olumlu yararlar almaktadır. 

Anti stres masajı en genel anlamı ile vücut içerisinde bulunan sinirleri en iyi şekilde rahatlatarak fiziksel bir rahatlama ve psikolojik konfor sağlamaktır. Böylelikle konukların tamamen yeniden doğmuş bir biçimde hissederek yenilenmeleri amaçlanmaktadır.

Masajlar Nasıl İşler?

Masaj nasıl yapılır dediğimizde asıl olarak tüm prensip, insan vücudunda yapılan masajın çeşitine göre belirli bir bölgede, belirli bir baskı uygulanarak ovma işlemi yapma ve böylece bölgeyi rahatlatma, kan akışını hızlandırma ve ağrıya neden olan durumlardan kurtarmaktır. 

Dünya genelinde masaj merkezlerinde farklı masaj teknikleri de görülmektedir. İsveç masajı, Thai masajı, Çin masajı teknikleri birbirlerinden farklıdır. Günümüz koşullarında en çok öne çıkan masajlardan biri ise, antistres masajıdır. 

Vücuttaki Stres Noktaları;

Vücuttaki stres noktaları, insanların günlük hayatta bir stres hissettikleri durumlarda kasılan ve gerilen kısımlar olarak sayılabilir. Bu anlamda en çok omuzlarımız öne çıkacaktır. Omuzlarımızda birçok farklı durumdan dolayı ağrılar oluşabilse de genel sebebi strestir. Stresin bir başka noktası olan başınız ve alnınız da öne çıkacaktır. 

Vücudunuzda sizin gün içerisinde hissedemediğiniz zamanlarda dahi stres oluşmuş olan noktaların rahatlatılması işlevini görecek ve en rahatlatıcı masaj hangisi sorusunun cevap olarak anti stres masajını verebiliriz. Tüm vücudunuzda, stres bölgelerinin rahatlatılması ile birlikte işleyen ve böylece diğer tüm farklı masaj türlerinin arasından öne çıkan bir masaj olarak anti stress masajını verebiliriz. 

Stres Neden Oluşur ve Nasıl Önüne Geçilir?

Stres, elbette günlük hayatımızın bir parçasıdır. Bu anlamda stresi kontrol edebilmeyi bilmemiz gerekir. Stresin önlenmesi için birçok farklı durum sunulabilir. Buna göre öncelikle birtakım nefes alıp verme teknikleri, meditasyon ve yoga sayılabilir.

Bu anlamda tamamen olumsuz, negatif düşüncelerinizden arınmanız, negatif ve olumsuz çevreden uzak durmanız ve uzaklaşmanız, kendi içinize dönmeniz, nefesinize odaklanmanız ve yoga ile birlikte de vücudunuzun esnemesi, rahatlaması ve bu anlamda zihninizi de rahatlaması amaçlanmaktadır. 

Toparlamak gerekirse; Anti stres masajı, düzenli aralıklarla yapıldığı takdirde stresi kontrol altına alabilme ve gidermek için iyi bir masajıdır. Kendinizi stresli ve yorgun hissettiğiniz zamanlarda anti stres masajı yaptırarak tüm kısıtlanma, olumsuzluk, negatif enerjiden arınmış biri olarak kalkmanız amaçlanmaktadır. Bu anlamda ihtiyacınız olduğunu hissetiğiniz zamanlarda anti stres masaj yaptırmanız mümkündür. En önemli durum ise masajın tamamen profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekliliğidir.

 

Pes Etmeyin! Mola Verin.