HANGİ DURUMLARDA ve NE ZAMAN HAMAM, SAUNA ve VÜCUT BAKIMI YAPTIRMALISINIZ?

Kendinizi yorgun, bitkin ve tükenmiş hissetiğiniz de ne zaman spa vücut bakımı yaptırmalısınız sorusunu en güzel tarifi, vücudumuzun sağlıklı ve güzel görünmesini sağlamak için yapılan çeşitli prosedürlerin genel adıdır olarak açıklayabiliriz.

  Bu prosedürler, cildin temizlenmesi, tazelenmesi ve gençleştirilmesi gibi estetik amaçları içerebilir, ancak aynı zamanda sağlık sorunlarının önlenmesi veya tedavisi için de kullanılabilir.

     Estetik amaçlar için, hangi spa vücut bakımı yaptırmak cildinizin daha pürüzsüz, parlak ve genç görünmesini sağlar. Bu amaçla kullanılan prosedürler arasında cilt temizliği, cilt bakımı, cilt yükseltme ve cilt gençleştirme yer alır. Cildinizin doğal nem dengesini koruma ve cildinizi besleme amacı ile cildinize uygun bakım ürünleri kullanabilirsiniz.

     Sağlık amaçları için ise, vücut bakımı yaptırmak vücudunuzda oluşabilecek sağlık sorunlarını önleyebilir veya tedavi edebilir. Örneğin, aromalı bitkisel yağlar ve uzman masörler tarafından yapılan masajlar, sauna ve Geleneksel Türk Hamamı gibi uygulamalar vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olduğu gibi; sindirim sisteminizi, kaslarınızı ve ruhunuzu rahatlatarak, stresinizden ve, yorgunluklarınız dan kurtulmanıza yardımcı olur. Ayrıca, vücut masajı, gerginliklerin azaltılmasına ve ağrıların hafiflemesine yardımcı olur.

  Herhangi bir sağlık sorununuz varsa hangi spa vücut bakımı yaptırmak istiyorsanız, bir uzmana veya profesyonel bir masör ile konuşmalısınız. Onlar size hangi prosedürlerin size en uygun olduğunu veya hangi prosedürlerin size en faydalı olacağını söyleyebilirler. Ayrıca, vücut bakımı yaptırmadan önce her zaman doktorunuzla konuşmalısınız.

     Sonuç olarak, cildinizin daha pürüzsüz, parlak ve genç görünmesini sağlamak, rahat,  huzurlu ve zinde bir hayat yaşamak için masaj, sauna, hamam bakımı yaptırmak sağlık amaçları için önemlidir.

     Nasıl ki evimizde, iş yerimizde veya günlük yaşantımızda kullandığımız cihazların ve araçlarınızın daha verimli ve uzun vadeli çalışmalarını sağlamak için gerekli önlemleri alarak ve bakımlarını belirli periyotlarda spa vücut bakımı yaptırmanın zorunluluk olduğunu biliniyor. Kendimizi ihmal etmiyorsak, bir ömür boyu sizlere emanet edilmiş olan  bedeniniz, yoğun, karmaşık ve olumsuz yaşam koşulları, stres ve yorgunluktan ötürü zaman içinde fiziksel ve zihinsel olarak her geçen gün yıpranmaktadır.

     Bedenimize hem fiziksel hemde zihinsel olarak iyi bakmak, spa vücut bakımı bizlere uzun vadede en sağlıklı biçimde bedenimizin eşlik etmesini sağlamak bizim elimizde. Bedeninizi ve zihninizi iyi dinleyerek hayatımız sürecinde ihtiyacı olan huzur ve dinlenmeyi, belirli periyotlarda yaptıracağımız vücut bakımları, masajlar, sauna ve Türk Hamamı  gibi kaliteli molalar ile  sağlamalısınız.

       Bireyler eğer ki aşağıda belirtilen zihinsel ve fiziksel kısıtlanma, şikayet ve durumlarla karşı karşıya iseler!  kaliteli bir spa vücut bakımına ihtiyacı olduğunun belirtilerini taşıyorlardır demektir. Bu gibi durumlarda ne zaman spa vücut bakımınızı hiç ertelemeden zihinsel ve fiziksel sağlığınızın olumsuz dış faktörlerden ötürü dahada fazla yıpranmasını ve negatif yönde etkilenmesini engellemek için sizde spa vücut bakımlarınızı yaptırmak için irtibat numaramızdan arayarak marka danışmanımızla iletişime geçip, size en uygun ve doğru spa bakımını belirleyerek rezervasyon planlamanızı gerçekleştirebilirsiniz;

 

 • Büyük şehirlerdeki olumsuz çevresel faktörlerden yoğun araç trafiğine maruz kalmak, gürültü, kalabalık karmaşası, yoğun iş temposu ve olumsuz koşulların sizde yarattığı stresle fiziksel ve zihinsel yorgunluğun artması, sizlerde bu olumsuzlukların zihinsel ve fiziksel sağlığınızda yaratacağı tahribatlara, kaliteli bir mola vererek sizde artık dur diyebilir ve sizlere dahada fazla zarar vermesine engel olabilirsiniz !
 • Zaman zaman veya sürekli fiziksel, zihinsel yorgunluk hissediyorsanız !
 • Hamlık ve kulunç ağrılarınız var ise !
 • Bitkin ve tükenmişlik hissediyorsanız !
 • Uzun mesafe seyahat ve yolculuk sonrası hareketsizlikten ötürü yorgun ve bitapsanız !
 • Stresli ve gerginseniz!
 • Yoğun ve yorucu geçen bir iş günün gerginliğini taşıyorsanız !
 • Adale ağrılarınız varsa !
 • Sporcu iseniz ve çok efor sarf ederek, yoğun tempoda geçen bir spor müsabakasının ardından hala fiziksel yorgunluğunu atamadıysanız !
 • Sporcu iseniz, antrenmanlarınız öncesi veya sonrası kas sakatlanma riskini en aza indirgemek için.
 • İş adamı ve iş kadınlarının, önem teşkil eden iş görüşmeleri ve toplantılar öncesinde ihtiyaçları olan konsantrasyon, odaklanma ve motivasyonu sağlayacak olan bütünsel dinginliğin sağlanmasında.
 • Toplantı ve görüşmeler sonrası olumsuz düşünce ve negatiflikten arınıp, olumlu yönde odaklayabilmek için.
 • Karar mekanizmanızın olumlu ve doğru yönde çalışabilmesi için odaklanma, konsantrasyon ve motivasyon hakimiyetinin sağlanmasında zihni dinginleştirmek için.
 • Fiziksel ve zihinsel gelişim dönemindeki çocukların olumlu yönde gelişimini desteklenmesinde.
 • Önemli bir sınava, mülakata katılacaksanız hem çocuklar hemde yetişkinlerin sınav öncesi karşılaşabileceği zihinsel ve fiziksel, gerginlik ve stresten kaynaklı olumsuzluklarını ortadan kaldırılmasında.
 • Yeni başlayan haftaya ve iş güne daha zinde, dingin, motive ve güçlü başlamak için.
 • Kendinize, sevdiklerinize ve değer verdiklerinizi mutlu etmek, yorgunluklarından arındırmak için doğum günlerinin, evlilik yıl dönümlerinin ve tüm özel günlerinin vazgeçilmez en güzel ve en özel hediyesi olarak sunabilirsiniz
 • Yaşlılık döneminde hareketsizlikten kaynaklı fiziksel kısıtlanmaların olumsuzluklarını en aza indirgenmesinde.
 • Doktorunuzun onayına bağlı kalınarak evde veya hastanede yatak istirahati sonrası rehabilite zamanını  hızlandırmaya yardımcı olmada ve desteklemede
 • Ev ve bahçe uğraşılarının ardından vücutta oluşan hamlık ve kas tutulmalarının giderilmesinde
 • Fiziksel ve zihinsel yorgunluğa bağlı, kaliteli uyku uyuyamama ve uykusuzluğun yarattığı düzensizliğin giderilmesinde.
 • Sürekli masa başı işi yapan bireylerde hareketsizlikten kaynaklı fiziksel ağrıların giderilmesinde!
 • Spor aktiviteleri taichi, yoga, pilates, futbol, voleybol, basketbol, karate, tekvando, golf vb. daha birçok spor dalında kas ve tendon esnekliğinin, dayanıklılığın  desteklenmesinde.
 • Hamilelik dönemi veya sonrası  yorgunluklardan dolayı oluşan ağrı ve kısıtlanma durumlarınızda doktor tavsiyesine bağlı kalınarak uygulanacak olan spa masajları ile fiziksel ve zihinsel yorgunluklardan arınabilirsiniz.
 • Ayrıca bu gibi durumlarla karşı karşıya olduğunu düşündüğünüz ve gördüğünüz,  değer verdiğiniz tüm yakınlarınıza, iş ortaklarınıza, motivasyon günlerde ekibimize, doğum günlerinde ve özel günlerinde arkadaşlarınıza, ailenize, evlilik yıl dönümlerinde kendinize ve eşinize sizler için özenle hazırladığımız  muhteşem day spa vücut bakımlarını çok özel bir hediye sertifikası olarak sunabilir onlara hiç unutamayacakları bir dinlenme sağlayabilirsiniz.

       

BU UNSURLARLA SİZDE KARŞI KARŞIYA İSENİZ..!

         PES ETMEYİN, MOLA VERİN…