Vip Anadolu Geleneksel HAMAM DAY SPA

VİP Anadolu Geleneksel Day Spa Programı

ANADOLU GELENEKSEL HAMAM DAY SPA PROGRAMI; SİZLER İÇİN, TÜM FİZİKSEL VE ZİHİNSEL YORGUNLUKLARINIZDAN ARINDIRACAK SİZE ÖZEL HAZIRLANAN, HAYATINIZIN EN İYİ PROGRAMI…

 

  • Size özel spa alanında
  • Sauna (Saunada su ikramı)
  • Cilt maskesi
  • Geleneksel Hamamda kese uygulaması
  • Kahve piling
  • Ayak törpüsü
  • Köpük masajı
  • Bali deniz tuzu ayak banyosu
  • Mevsim meyve ikramı
  • French press demleme bitki çayı ikramı
 
NEDEN MUHTEŞEM ANADOLU GELENEKSEL HAMAM DAY SPA PROGRAMI..?

TÜRK HAMAMI nedir?

Nasıl uygulanır?

Faydaları nelerdir?

 

Toplumumuzda Hamam, fiziksel temizlenme ve arınma merkezleri olarak yüzyıllardır kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir. Asya ve Avrupa toplumlarında, ilk olarak Roma uygarlıkları dönemlerinde kullanılan hamamlar doğal termal sıcak su yakınlarında inşa edilerek şifa, arınma ve tedavi gibi vücuda faydalı alanlar olarak  kurulmuştur. Günümüze kadar ulaşan ve kendini çok iyi korumuş olan arkeolojik eserler, Asya ve Avrupa kıtalarında, Anadolunun ve Trakyanın bir çok yerinde mevcudiyetini koruyarak karşımıza çıkmaktadırlar. Geçmiş uygarlıkların yaşantıları hakkında da birçok fikir, bilgi sağlayarak temizlik, sıhhat, şifa, dinlenme gibi ihtiyaçların karşılanması doğrultusunda tarihe ışık tutmaktadır. Roma uygarlıklarının ardından, Osmanlı döneminde hem mimari, hem de içerik kullanımı bakımından modernize edilerek kişisel temizlik, arınma, şifa ve tedavi alanları olarak kullanılmaya devam edilmiştir. Günümüz koşullarındaysa teknolojik gelişmelerin tüm imkanlarından yararlanılarak daha da geliştirilmiş ve kullanım alanları genişletilmiştir.

Dünyanın yedi kıtasını kapsayan, hemen hemen dünyanın her yerinde özellikle kültürel bir zenginlik olarak meskenlerde, evlerde, villalarda, yalılarda, gemilerde, özel teknelerde, sosyal yaşam alanlarında, termal tesislerde, fizik tedavi kliniklerinde, büyük rezidanslarda, otellerde ve spor merkezlerinde inşa edilerek sıhhat, dinlenme, kişisel temizlik ve arınma, geleneksel aktivitelerimiz olan gelin damat hamam ritüellerinin gerçekleştirildiği alanlarda, şifa ve sosyal yaşamın değişmez bir parçası olarak hamam kültürü kullanılmaya devam edilmektedir.

Günümüzde, büyük şehir yaşantısının zorluklarından gürültü, kalabalık, trafik karmaşası, fiziksel ve zihinsel olumsuzluklar, stres, masa başı işi yapıyorsanız sırtınız, beliniz ve bacaklarınızda oluşan tutulmalar size huzur vermiyorsa, yorucu ve yoğun, çok hareketli geçen iş günü sonrasında, spor müsabakaları sonrası adaleleriniz aşırı yorulduysa, yorucu geçen toplantı, parti ve eğlence sonrası, yorucu geçen yürüyüş, bisiklet, yüzme vb. sosyal aktiviteler sonrasında, aşırı yorucu ev ve bahçe uğraşılarının ardından oluşan hamlık ve kulunç ağrılarınız oluşmuşsa, uzun mesafe araç ve uçak yolculuğu sonrası hareketsizlikten bedeninizde tutulma ve yorgunluk oluşmuşsa, kendinizi yorgun, bitkin, tükenmiş, kas ağrılarından bunalmış, hiçbir şey yapmak istemediğiniz durumların tam ortasına düşmüş hissettiğiniz dönemlerde başvurulacak bir yöntem olarak hamam düşünülmelidir.

EKOSPA olarak misafirlerimize sunduğumuz Türk Hamamı Programı, hem fiziksel hemde zihinsel bütünlüğünüzü dengeleyici, pozitif enerji sunan doğal mermer yapısı ile büyüleyici güzelliğe sahip Geleneksel Türk hamamı vücut bakımlarının uygulaması ve hamamın faydalarını arttıran,  doğal ahşap yapısı ile kuru ve ıslak sauna, buhar banyosu, şok duş, şok havuzu, genel veya bölgesel olarak cilde uygulanan doğal maske çeşitleri ve piling uygulamalarıyla, sıcak köpükle uygulanan köpük masajı ile taçlandırılarak, kendinizi bulutların üstünde yürür gibi hafiflemiş, arınmış, yenilenmiş, hayat enerjiniz yeniden toparlanmış, tüm fiziksel ve zihinsel şikayet ve kısıtlamalardan arınmış ve tıpkı yeniden formatlanmış gibi hissedeceksiniz.

Sizde hemen yenilenmek, enerjik ve güçlü bir beden için ayrıca dingin ve huzurlu bir zihin için size en yakın ve en uygun EKOSPA merkezimizde hizmet alabilmek için iletişim numaramızdan irtibata geçerek spa danışmanımızın önerileri ile size en uygun vücut bakımını belirleyerek huzurlu yaşama ilk adımınızı atabilirsiniz.

 

Anadolu Geleneksel Türk Hamamı Day Spa Programı uygulama içeriği;

SAUNA

Bedeninizi zaman içinde tahrip edebilecek, gün geçtikçe size hem bedensel hemde zihinsel zorluklar yaşatabilecek olan çevresel faktörlerden hava kirliliği, tüketilen sağlıksız ve kimyasal içerikli besinler ve içecekler, vücudunuzda her geçen gün katlanarak biriken ve vücudu zehirleyen ağır metallerin, terleme yöntemi ile vücuttan daha kolay atılımını sağlamak için kullanılan bir yöntemdir.

Size özel ısı düzenlemesi (60,70,80,90 derecelik) yapılmış saunada vücudun sıcak ahşapla temas etmesini sağlayarak, havlu ve yastık kullanılarak baş, boyun, sırt ve bacak bölgesi desteklenerek vücudun konfor ve rahatlığı sağlanıp, on dakika boyunca iyi bir terleme sağlanır. Saunada, dolaşım sisteminin daha da aktif çalışabilmesi için saunaya girmeden önce  500ml ılık suyunuzu içmelisiniz.

Cilt maskeniz yapılır ve sauna kullanımı bitiminde Türk Hamamına alınırsınız.

Türk Hamamında kese ve köpük uygulaması;

Saunada terleyerek yumuşamış olan cildinizi keselenmeye daha da hazır hale gelebilmesi, vücutta biriken negatif enerjinin, sıcak mermerin muazzam etkisi ile arınabilmesi, göbek taşına sırt üstü uzanılarak baş ve boyun bölgesine yerleştirilen yastıkla bedenin tam olarak rahatlaması sağlanır. Vücuda ılık ve sıcak su dökülerek cildin iyice keseye hazır hale gelmesi sağlanır.

Ardından hamam uzmanı tarafından yüz bölgesinden başlanılarak tüm vücuda size özel kese ile muhteşem bir keseleme uygulaması başlar, tüm cilt gözeneklerini kapatan ve tıkayan yağlı, kirli ve kötü doku keseleme yöntemi ile ciltten uzaklaştırılır, su ile durulanarak arındırılır, cildin rahat bir nefes alması sağlanır.

Kese uygulaması ardından, tüm vücuda uygulanan cildi dinçleştirici ve zindeleştirici özelliğini içinde barındıran DOĞAL KAHVE PİLİNG uygulanır. Kahvenin ciltteki etkinliğini ve gözeneklerden emilimini tamamlayabilmesi için 10 dakika cilt yüzeyinde tutulur, paralel olarak yeterince yumuşamış olan ayak tabanlarında birikmiş olan ölü deri ve sertleşmiş olan kirli yapı, size özel AYAK TÖRPÜSÜ ile temizlenir.

10 dakika sonrasında cilt sıcak su ile durulanarak kahve pilinginden arındırılır. Akabinde hamam programınızı taçlandıracak o muhteşem KÖPÜK MASAJI seramonisine başlanır.

Sıcak köpük masajı uygulanmasında başlangıç olarak, size özel hazırlamış olan rendelenmiş beyaz sabun, sıcak su ile dolu olan köpük kovasına boşaltılır ve rendelenmiş beyaz sabun, sıcak suyunda etkisi ile hemen eriyerek köpük yapma kıvamına gelir, tüm tesislerimizde uyguladığımız kişiye özel kullanılan KÖPÜK TORBASI ile tüm vücudunuz sıcak köpükle, tıpkı huzur dolu bembeyaz bir bulut gibi komple vücudunuzu saracak olan sıcak köpük uygulaması yapılır.

Hemen sonrasında tüm tesislerimizde uyguladığımız kişiye özel LİFLE tüm vücudunuz komple köpükle liflenir ve ardından ayaklardan başlayarak komple vücudunuzu rüya gibi bir köpük masajı seramonisine başlanır.

KÖPÜK masajının bitiminde göbek taşından kalkılarak kurnanın hemen yanında oturma pozisyonu geçilir, saçlarımız şampuan ve saç kremi kullanılarak baş bölgesine uygulanan kafa masajı teknikleri ile yıkanırken paralel olarak yorgun ayaklarınızda zindelik sağlayacak olan DOĞAL DENİZ TUZU karışımı ile hazırlanan ayak banyonuz için ayaklarınız bakım leğenine yerleştirilir, o esnada tüm vücuda ılık ve sıcak su dökülerek takribi üç ila beş dakika komple durulanır.

Durulanmanın ardından Vücudunuz kurulandıktan sonra arınmanın size kattığı huzur ve dinginlikle dinlenmek için relax alanına alınırsınız. Dinlenme alanında damak tadınıza özel mevsim meyve ikramı veya french press demleme doğal bitki çayınız ve kuru meyve ikramlarınız  hazır olarak sizleri beklemektedir.

Size özel hazırlanmış böylesine MUHTEŞEM bir hamam programı; sizlere sıhhat, huzur, dinginlik, stresten arınma, mutluluk sağladığı gibi iş, aile ve sosyal yaşantınızda başarı dolu günler sunacaktır.

Her zaman hatırlanmalıdır ki “SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR”

 

Pes etmeyin! Mola verin.