Masajlar

Cosmetics

 • Klasik Masaj

  185 ₺ - DETAY

  Sert vuruşlar, ovma ve dairesel hareketlerin vücuda kısmen ya da tamamen uygulanması sonucu ortaya çıkan masaj şeklidir. Genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılmaktadır.

  Klasik masaj, tansiyon düzenler, ağrıyan kasları yumuşatır, kan dolaşımını hızlandırır, vücuda rahatlama hissi getirir ve hücreleri canlandırarak kişiyi stres ve yorgunluktan arındırır.

  Klasik masajda fındık yağı ve aromalar kullanılmaktadır.

 • Anti-stress Masaj

  185 ₺ - DETAY

  Hareketin yavaş ve ritmik bir şekilde gerçekleştirildiği bu masaj tipinin kişiler üzerinde kas gevşetici özelliği vardır. Anti-Stress masajı yüz, baş, boyun, sırt ve ayak tabanını kapsar. Vücutta oluşabilecek gerilimleri anında giderir.

  İnsanların vücutlarında akupunktur noktaları bulunmaktadır. Anti-Stress masajı, bu akupunktur bölgelerine etki eder. Bu sebeple uykusuzluk problemi, stres ve şiddetli adele ağrıları üzerinde oldukça etkilidir.

 • İsveç Masaj

  185 ₺ - DETAY

  İsveç masajı, zihinsel ve fiziksel sağlığı düzenlemek üzere kasların yüzündeki katlarına etki eder. Öflöraj Isveç masajından en çok kullanılan sıvazlama tekniğidir. Tek ya da iki elin avuç içini kullanıp vücudun konturlarını izleyerek kalbe doğru özgürce akan ya da kazan harekettir. Bu harekette masajın ilk aşamasına başlamak için yağ uygulanır.

  Kan dolaşımını arttırmak, zihinsel ve fiziksel rahatlık sağlamak, stres ve kas gerilimini azaltmak ve eklem hareket açıklığını geliştirmek İsveç masajının yararları arasında yer alamaktadır.

 • Relax Masaj

  185 ₺ - DETAY

  Relax Masaj, gun içerisinde maruz kaldığınız gergin ortamlar ve olumsuzluklardan uzaklaşmanız için tercih edebileceğiniz, sakin ve ritmik hareketlerle yapılan bir masaj türüdür.

  Bu masaj, kaslardaki sıkıştırmaları ve gerginliği gidererek buna bağlı olan kas ağrılarını ortadan kaldırır. Bu sayede kaslarımız daha güçlü ve dirençli hale gelir. Kaslardaki gevşemenin yanı sıra dolaşım sistemine, zihin rahatlamasına, kas dolaşımının düzenlenmesinde ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

 • Lokal Masaj

  185 ₺ - DETAY

  Bölgesel olarak uygulanan masaj teknikleriyle, sorunlu olan bölgelere müdahale edilir. Düzenli olarak yaptırıldığında, vücut dengeye girer ve sorunlu bölgelerdeki şikayetler yok olur.

  Avuç ici, yumruklar ve parmaklar bu masaj türünde etkili bir şekilde kullanılı. Vücudun farklı noktalarında, hepsi birden kullanılabileceği gibi ayrı ayrı da kullanılabilir. Lokal masaj tekniklerinde, kas ve basınç noktalarındanın manipüle edilmesi amaçlanır. Bu masaj türü, fizik tedavi uygulamalarında da sıklıkla kullanılır.

 • Spor Masaj

  205 ₺ - DETAY

  Spor masajı, sporcuyu rahatlatmak, performansını artırmak ve sakatlanmasını önlemek için yapılır. Sporcunun vücudu bu masajla atletik faaliyetler için hazır hale getirilir. Spor masajının üç temel biçimi mevcuttur; aktivite öncesi masaj, aktivite sonrası masaj ve bakım masajı.

  Spor masajının her türü farklı masaj tekniklerini kullanır. Öfrelaj, avuç veya baş parmaklarla uygulanabilen hafif bir vurma şeklidir. Basınç ve hız kasa ve istenilen etkiye göre değişir. Öfleraj kasa kan akışını arttırır. Petrisaj, iki elin de kası tutup sıkıştırmasına dayanan iki elle yapılan bir yoğurma türüdür. Bu teknik gerilmiş kas demetlerini gevşetir. Kasa yapılan vuruşlar ve darbeler olan perküsif vuruşlar çoğunlukla küçük parmaklarla uygulanır. Kaslara biçim vermek için yapılır. Kupalama terapisi ellerin kupa şekline getirilip kaslara vurulmasını içerir. Deriyi uyarır ve kasların uyuşmasına yardım ederek büzülmesini sağlar.

  Spor masajında, nane, karanfil, okaliptüs özlü doğal zeytin yağı kullanılır.

 • Aroma Masaj

  205 ₺ - DETAY

  Köklerini Hindistan ve Çin uygarlıklarında görebileceğimiz çok eskiye dayanan bir tedavi yöntemidir. Aroma masajında, klasik masaj yöntemleri bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağları ile uygulanmaktadır. Bu yağlarla yapılan masaj, deri yüzeyini ısıtılarak zayıf dolaşım bozukluklarına ve kas, eklem ağrılarına faydalı olur. Bunların yanı sıra, dinlendirici, rahatlatıcı ve zindeleştirici bir etkisi vardır.

 • Volkanik Taş Masaj

  205 ₺ - DETAY

  Isıtılmış veya soğutulmuş volkanik taşlarla özel bir teknik kullanılarak uygulanan bir masaj tekniğidir.

  Bu masajda, vücudun belli noktalarına taşlar yerleştirilir. Isıtılmış taşlar bedenin derinlerinde hissedilir. Taşlardan emilen ısı, kan dolaşımının hızlanmasını ve dolayısıyla kasların, dokuların ve hücrelerin daha çok oksijenle beslenmesini (Termoterapi) sağlar. Taşların enerjisi masaj uygulanan kişiye fiziksel bir rahatlamanın yanı sıra duygusal ve zihinsel açıdan da sakinlik, huzur ve arınmışlık hissi verir. Düzenli olarak uygulandığında, kronikleşen fiziksel sıkıntılar üzerinde etkili olduğu bilinmektedir.

 • Thai Tatami Masaj

  205 ₺ - DETAY

  Temel yapısını Hint yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu Thai Tatami masajında çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılan bu masaj, ruhsal ve bedensel sağlığı olumlu yönde etkilemektedir ve özellikle kronik sırt, bel ve boyun ağrısı olan kişiler için tavsiye edilmektedir.

  Teknik olarak; vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres ve eklem esnekliği ve hareketliliği sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsamaktadır.

 • Mix Masaj

  205 ₺ - DETAY

  Uzakdoğu ve klasik İsveç Masaj tekniklerinin birleşiminden oluşan dinlendiri özel bir masajdır.

  Mix masajda badem yağı kullanılır.

 • Manuel Masaj

  185 ₺ - DETAY

  Manuel masajda uygulayıcılar, kas spazmı, kas gerginliği ve eklem disfonskiyonunun neden olduğu ağrıları azaltmak için bölgedeki eklemleri manipüle etmek ve kas doksunda baskı yapmak için yalnızca ellerini kullanırlar.

  Manuel masajda ilk seanstan itibaren oldukça etkili sonuçlar alınabilir. Ağrı ve gerginlik azalırken hareket yeteceği büyük ölçüde artar.

 • Derin Doku Masaj

  205 ₺ - DETAY

  Bu masaj manüplasyonların temposunun düşük ancak hareketleri şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Vücuttan toksin atmada çok etkin bir tür olup özellikle sert masajdan boşlanan hişilerin tercih ettiği bir masajdır. Masaj sırasında sert bası uygulanan kaslar üzerinde durulacak vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır.

 • Selilüt Masaj

  205 ₺ - DETAY

  Dolaşım ya da beslenme bozuklukları veya genetik sebeplerle oluşan selülite hafifletmek için yapılan masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Selülit masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar.

  Selülit tedavisinde, dolaşım masajı ve lenfatik drenaj masajı olmak üzere uygulanan iki yöntem vardır. Dolaşım masajları direkt olarak lenf ve kan dolaşımı için kullanılır.

 • Tayland Masaj

  205 ₺ - DETAY

  Tarihi kökeni 2000 yıl öncesinse dayanan ve geleneksel Tayland tıbbının 4 branşından biri olan Taylan masajı, hem bedensel hem de ruhsal açıdan insanları rahatlatmayı amaçlayan bir doğu kültürü masaj terapisidir. Masaj, vücudun enerji hattı boyunca yavaş, ritmik basınç ve germe uygulamalarından oluşur. Tayland masajı en önemli on enerji hattı boyunca, avuç içi, başparmaklar, dirsekler ve ayakları kullanarak basınç uygulamaya odaklanır.

  Bu masajda, uygulayıcı vücut ağırlıklarını kullanarak sert bir zemin üzerinde terapiyi uygular. Tayland masajı uygulanan kişinin giysilerini çıkarması gerekmez ve çoğu zaman yağ gibi ek ürünler kullanılmaz.

  Vücudun enerji akışını düzenlemeyi amaç edinen Tayland masajı vücudun esnekliğini ve hareket kapasitesini arttırır. Sinir sistemini çalıştırırken kaslarda gevşeme ve rahatlamayı sağlar. Vücut duruşunu düzenler. Romatizmal hastalıkları, eklem şişliklerini azaltır.

 • Refleksoloji Masaj

  205 ₺ - DETAY

  Ayaklarda vücudun her bölgesine sinyal gönderen noktalar bulunmaktadır. Refloxoloji masajı uygulamasında öncelikle ayaklara basınç uygulanarak hastanın verdiği tepkiler ölçülü. Bu sayede hastanın ayaklarındaki sorunlu bölgeler tespit edilir ve nasıl bir masaj uygulanması gerektiği belirlenir.

  İyi bir reflexoloji ayak masajı, baş ağrısı, uykusuzluk, kronik yorgunluk, baş dönmesi gibi pek çok semptomun hafifletilmesin yardımcı olmanın yanı sıra karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, kalp rahatsızlığı gibi birçok iç hastalığın altında yatan nedeni tedavi etmeye de yardımcı olur. Yüksek tansiyon da refleksoloji masajı ile tedavi edilen sorunların başında gelir.

 • Sultan Masaj

  340 ₺ - DETAY

  Profesyonel 2 terapist tarafından senkronize halde uygulanan, 4 el masajı olarak da bilinen bir masaj tekniğidir. Masajın amacı ise iki farklı enerjiyi aynı anda vücuda vermek ve vücutta var olan negatif enerjiyi pozitif enerjiye döndürmektedir. Baş bölgesinden ayak parmaklarına kadar vücudum tüm bölgesi sultan masaj uygulamasının kapsamına girmektedir.

 • Bali Patra Putli Masaj

  205 ₺ - DETAY

  Bali Patra Putli masajı kan dolaşımını arttırarak kaslardaki ve eklemlerdeki ağrıları azaltan derin doku, akupresur, refleksoloji, aromaterapi ve esnetme hareketlerinin karışımından oluşan bütünsel bir tekniktir.

  Uygulanmasında bitki özlü yağlar, bölgeye özgü kurutulmuş bitkiler, volkanik taşlar ve taze meyveler kullanılmaktadır. En çok kullanılan bitkiler ise lavanta, çam, ananas ve hindistan cevizidir.

  Bali Patra Putli masajındaki en önemli husus içi özel bitki ve otlarla doldurulmuş olan küçük tobaların ısıtılarak içeriğindeki özlerin doğal yağlar yardımı ile cilt yoluyla ağrıyan ve huzursuz bölgelere bası yöntemi ile uygulanıp çok ciddi olumlu olumlu sonuçlar elde etmesidir.

 • Bali Masaj

  205 ₺ - DETAY

  Bali masajı, vücudun tamamında, fazla baskı uygulamadan, hafif ve dairesel hareketlerle uygulanan bir masaj türüdür. Özellikle stresten uzaklaşmak için masaj yaptırmak isteyen ve hassas vücutlu bireyler için idealdir.

 • Çocuk Masaj

  205 ₺ - DETAY

  Çocuklara parmak ve avuç içleri ile yapılan Shiatsu masaj yöntemi uygulanmaktadır. Bu masaj ile çocuklardaki uyku problemleri, kabızlık, hazımsızlık, hırçınlık, sinirlilik, stres, depresyon, bağ ağrısı ve migren gibi şikayetler giderilebilir.

  Bu masajda üzüm çekirdeği yağı kullanılır.

Vücut Bakımı

Body Treatments

 • Tüm Vücut Yosun Maskesi

  145 ₺ - DETAY

  Yosun çiçek açmayan, suyun yüzeyinde ya da su dipleride yetişen bir bitki türüdür. Yosunun; ipliksi, tüpsü, yapraksı, şeritli gibi türleri bulunmaktadır. Cilt bakım ve güzelliğinde kullanılan yosun maskesi “spirulina” yosunuyla hazırlanmaktadır. Bu yosun, mavi - yeşil algler grubunda olan mikroskobik bir yosun türüdür. Spirulina yosunu %65 oranında proteinin yanında E Vitamini, C Vitamini, B kompleks vitaminleri, çeşitli mineralleri (Demir, çinko mangan, bakır, krom, selenyum) ve klorofilleri içermektedir.

  Yosun maskesi içeriği ve uygulama şekliyle ciltte herhangi bir yan etkiye neden olmamaktadır. Bu sebeple her yaş grubu ve her türlü cilt tipi için vücudun her bölgesine uygulanabilir.

 • Tüm Vücut Deniz Tuzu Maskesi

  145 ₺ - DETAY

  Kaybedilen ve aslında vücut için çok fayadalı olan bileşiklerin vücudumuzda tutulmasına yardımcı olan deniz tuzu, normal tuza göre daha az rafine edilmiştir. Deniz tuzu kendine has yapısında çok fazla, demir, sülfür, magnezyum ve kalsiyum bulundurduğu için çok değerlidir. İçinde seksenden fazla mineral bulundurduğu için de çok faydalıdır.

 • Tüm Vücut Kahve Bakımı

  145 ₺ - DETAY

  Kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası olan kahvenin eşsiz lezzetinin yanı sıra cildimize de birçok faydası vardır. Doğal peeling içeren kahve telvesi, cildi canlandırarak cilde güzellik katar.

  Cildini cansız ve nemsiz hissedenler için oldukça faydalı olan bu bakım tüm vücuda uygulanabilmektedir.

 • Tüm Vücut Bal Maskesi

  145 ₺ - DETAY

  Bal, saç ve cilt için yararlı olan doğal bir kozmetik malzemesidir. Balda bulunan aminoasit, vitamin ve doğal şeker vücut tarafından kolayca emilebildiği için cildin parlak ve sağlıklı görünmesine büyük katkı sağlanmaktadır.

 • Tüm Vücut Deniz Çamuru Maskesi

  145 ₺ - DETAY

  Deniz çamuru maskesi; hayvansal planktonlar, kükürt, demir, organik maddeler, iyot, manganez gibi denizin en değerleri minerallerini içermektedir. Bu maske için kullanılan çamur, denizin 800 metre derinliğinden çıkarılıp, kurtulduktan sonra özel olarak işlenip kullanıma hazırlanmaktadır.

 • Tüm Vücut Kil Maskesi

  145 ₺ - DETAY

  Aşırı yağlı ciltler için yeşil kil, az yağlı veya kuru ciltler için beyaz kil, hassas ciltler için pembe kil, hassas ciltler için pembe kil, yıpranmış ve soluk görününce ciltler için kırmızı kil önerilmektedir. Kil maskesi çok kullanıldığında cilde zarar verebilir. Bu nedenle en uygun kullanım şekli haftada 1 kere uygulanmasıdır.

 • Siyah Cilt Maskesi

  99 ₺ - DETAY

  Yüzlerce yıl toprağın altında kalan polifenollerin doğal yapısını bozmadan işlenerek maske haline getirilmesiyle oluşur. İçerisinde kalsiyum, çinko, molibden, potasyum ve suda eriyen birçok vitamin yer almaktadır.

 • Kolajen Cilt Maskesi

  169 ₺ - DETAY

  Kolajen, cilde esnekliğini veren ve kırışıklıkların oluşmasını engelleyen bir protein türüdür. Yaşlandıkça derideki kollajen miktarı azalmaktadır. Bu maske, azalan kollajen üretimine destek olmak ve cildin esnekliğini arttırıp kırışıklıkları azaltmak için kullanılmaktadır.

Hamam

Hairdressing

 • Hamamda Doğal Kese ve Köpük Masaj

  155 ₺ - DETAY

  Derinin gözeneklerinde birikmiş olan toksik maddeler kese yardımıyla çıkardıktan sonra sabunlardan üretilen yoğun bir köpükle masaj işlemi yapılmaya başlanır.

 • Hamamda Köpük Masajı

  155 ₺ - DETAY

  Köpük masajında vücut, doğal sabunlardan üretilen yoğun bir köpükle kaplanır. Daha sonra bu köpük yardımıyla rahatlatıcı masaj uygulanmasına geçilir.

 • Sauna

  DETAY

  Kuru buhar banyosu olarak da adlandıran yüksek sıcaklıktaki tahta kaplı odalara sauna denir. Saunaların loş ışıklı ve sessiz ortamlar olması rahatlatıcı ve dinlendirici etkiyi arttırmaktadır. Sıcaklıkları genellikle 80 ile 110 derece arasındadır.

  Düzenli olarak saunaya girmek bağışıklık sistemini güçlendirir, solunum yolları düzenler, laktik asidin vücuttan atılmasını ve gözeneklerin açılmasını sağlar, dolaşım sistemini hızlandırır ve düzenler, yorgunluk ve stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sinir sistemini olumlu yönde etkiler. Bunların yanı sıra; vücuttaki doku ve yağların dengesiz veya sorunlu olması sebebiyle oluşan selülitin azaltılmasına yardımcı olur.

 • Hamam

  DETAY

  Hamam, kısaca “yıkanma, arınma ve şifa bulma yeri” olarak tanımlanabilir. Osmanlılar hamama büyük önem vermişlerdir. Devlet sınırlarının genişlediği yerlerde çok sayıda hamam inşa etmişlerdir. Tarihimizden bu yana hamamlar yıkanmanın yanı sıra eğlence, evelilik ve askerlikle ilgili pek çok sosyal olaya tanıklık eden mekanlar haline de gelmiştir.

  Vücuttaki ölü derinin ve kirlerin atılması için kesek yaptırmak, sabunlanmak ve köpük banyosu yapmak hamamda yapılan temel bakımlardır.

 • Kese

  DETAY

  Kese, temizlik kültürümüzde çok yaygın kullanılmaktadır. Hamamda kese yapılmadan önce saunaya girerek vücudun iyice terlemesi ve vücuttaki kirlerin çıkarılması önerilmektedir.

Rezervasyon

Hizmetlerimiziden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz.

SBConceptSPA

SBConcept SPA sizlere konforlu bir spa deneyiminin yanı sıra; otelimizde açık havuz, tenis, futbol, basketbol, açık büfe hafta sonu kahvaltıları, konaklama, toplantı, restoran, konserler ve düğün organizasyonları ile sizlere unutamayacağınız anılar sunuyor.